1. پرلیت منبسط شده ( حرارت داده شده )ماده ای است سبک ، متخلخل با PH خنثی که قادر به جذب و نگهداری آب است .

  2. خاک پرلیت بدلیل خاصیت معدنی خود دارای مواد معدنی غنی از جمله آهن ، سدیم ، کلسیم و کانی های دیگر است .

  3. پرلیت فرآوری شده کاملاً سبک و سفید رنگ است .

  4. با پرلیت میتوان ، آب را به میزان زیاد و به مدت طولانی و با یک توزیع و پخش یکسان در دل خاک در اختیار ریشه قرار داد و از هدر رفتن آن جلوگیری کرد .در واقع انباری بسیار کوچک برای نگهداری مقادیر بسیار بزرگی از آب برای گیاه در دل خاک ایجاد میگردد و به مرور آب را در اختیار ریشه قرار می دهد.

  5. پرلیت سبب می شود که از شسته شدن مواد غذایی خاک جلوگیری شود .

  6. وجود تخلخل در پرلیت ، تبادلات هوایی و گازی را در خاک برای ریشه گیاه به سهولت فراهم می آورد و به این علت باعث اصلاح سیستم هوادهی و آبدهی خاک و در نتیجه بهبود عمل تهویه خاک می شود . با استفاده از پرلیت مشکل تجمع گازها در خاک نیز تا حدود بسیار زیادی مرتفع می شود ، همچنین ریشه ها و اندامهای زمینی گیاه با سهولت بیشتری در خاک قادر به رشد و حرکت هستند .

  7. پرلیت با دارابودن PH خنثی ( در حدود ۵/۵ تا ۷/۶ ) از هر گونه اختلالی در ریشه گیاه جلوگیری می کند .

  8. پرلیت به دلیل سفید بودن و عایق بودن در نتیجه انعکاس نور خورشید ، از هر گونه تغییرات ناگهانی دمای خاک و ایجاد شوک به ریشه گیاه جلوگیری می نماید .

  9. با استفاده از پرلیت به لحاظ بهداشتی ، با یک محیط استریل روبرو هستیم . یعنی عاری از میکروارگانیسم های بیماری زا و جالب تر از آنکه پرلیت دارای خواص علف کش نیز می باشد .

  10. بدلیل معدنی بودن پرلیت و در نتیجه مشابهت در ترکیب شیمیایی با خاک ، هیچگونه اختلالی در ساختمان خاک ایجاد نخواهد کرد .

  11. هر ذره از پرلیت منبسط شده ، حاوی سلول های ریز هوا و حفره های متعدد و چند لایه است که شرایط مساعدی برای ریشه زایی و رشد گیاهان فراهم می آورد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *